1 hufiecDrodzy Rodzice, Przyjaciele Harcerstwa, Instruktorki i Instruktorzy!


Zwracamy się do Was z prośbą o przekazanie 1 procenta Waszego podatku na rzecz Hufca ZHP Nowy Dwór Mazowiecki. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy zrobili to w zeszłym roku.

1% to 1/100 podatku należnego wykazywanego w formularzu PIT - to niewiele, ale w tym przypadku liczy się każda złotówka. Zebrana dzięki Waszemu wsparciu suma to potężna kwota - bardzo potrzebny zastrzyk finansowy na cały rok działania drużyn, szczepów i całego Hufca.

Możliwość przekazania części swojego podatku na cele organizacji pożytku publicznego, którą jest Związek Harcerstwa Polskiego, zaistniała w Polsce po raz pierwszy na początku 2004 roku. Wypełniając PIT za rok 2016 będziecie mogli Państwo zdecydować, gdzie trafi 1% Waszego podatku. Będziemy zobowiązani, jeśli wesprzecie Hufiec ZHP Nowy Dwór Mazowiecki deklarując tę kwotę w zeznaniu podatkowym.

Instrukcja wypełniania PIT:

1. W formularzu PIT znajdź sekcję informacji uzupełniających opatrzoną adnotacją “Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego”. W zależności od wybranego formularza będą to kolejno:

 • PIT 37 – rubryki I i J

 • PIT 28 – rubryki M i N

 • PIT 36 – rubryki R i S

 • PIT 36L – rubryki O i P

 • PIT 38 – rubryki H i I

  2. Wpisz numer KRS 0000268913 w odpowiednią rubrykę Twojego formularza.

 • PIT 37 – rubryka 137

 • PIT 28 – rubryka 134

 • PIT 36 – rubryki 323

 • PIT 36L – rubryka 94

 • PIT 38 – rubryka 57

  3. W rubryce po prawej stronie wpisz kwotę 1% podatku zaokrągloną w dół do pełnych dziesiątek groszy. Na przykład: jeśli 1% naszego podatku wyniesie 39,46 zł, należy zaokrąglić tę kwotę do 39,40 zł.

  4. Wpisz cel szczegółowy, na który ma być przeznaczony Twój 1%: Hufiec Nowy Dwór Mazowiecki a jeśli chcesz by Twoja wpłata wpłynęła na konkretne środowisko podaj jego numer, np. Hufiec Nowy Dwór Mazowiecki – 123 (numer drużyny lub szczepu).

  Możesz również wyrazić zgodę na przekazanie organizacji Twoich danych kontaktowych, wypełniając kolejne pole. Prosimy Was o zaznaczenie zgody na przekazanie danych osobowych. Ułatwi nam to identyfikację wpłacających oraz da możliwość podziękowania za przekazany nam podatek.

  Gotowe! – Państwa PIT jest uzupełniony, a 1% podatku trafi do Hufca ZHP Nowy Dwór Mazowiecki.

  PAMIĘTAJ!!!

  Wystarczy wpisać nr KRS: 0000268913

  oraz cel szczegółowy: Hufiec Nowy Dwór Mazowiecki

 

Ostatni rozkaz KH

Galeria

Invalid RSS link or you're not allowed to read this Picasa gallery or album.

GK ZHP

logo zhp male

Stołeczna

logo2

Miasto NDM

3062

ROHiS

IPHZN

izbapamieci1

Hufcowe wieśći!