W weekend 30 listopada - 2 grudnia 2012r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jarosława Iwaszkiewicza w Nasielsku odbył się biwak „Integrator 2”. To już drugie takie spotkanie środowiska, na którym 3 Drużyna Harcerska „Przypadek” i 32 DS „Hakuna Matata” mogły się wspólnie pobawić i zintegrować, a także razem wziąć udział w obchodach Andrzejek. Nad wszystkim czuwała kadra w składzie pwd. Daniel Nowak HR – komendant biwaku, HO Eliza Czajkowska – z-ca komendanta biwaku, samarytanka Izabela Włodarczyk – z-ca komendanta biwaku ds. organizacyjnych, HO Marta Wilk – z-ca komendanta biwaku ds. programowych.

Ponadto w realizacji biwaku pomagał dh Wiktor Bendowski, który był członkiem sztabu programowego. W naszej imprezie brało udział ok. 20 uczestników. Po piątkowej kolacji rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia programowe, tego dnia śpiewaliśmy i pląsaliśmy na świecowisku, skonfrontowaliśmy naszą wiedzę na temat andrzejek, a także poznawaliśmy swoje imiona. W sobotę druhna oboźna obudziła nas rano, po śniadaniu ubraliśmy się ciepło i wszyliśmy na dwór na grę terenową, 3 najlepsze miejsca otrzymały na koniec atrakcyjne nagrody. Tego dnia nie zabrakło zajęć zabawowych – tańców grupowych, zabaw i gier, gdzie wszyscy chętnie się ze sobą integrowali. Najbardziej jednak spodobał nam się „Top Model” - harcerze z dostępnych materiałów musieli wykonać stroje związane z tematyką magii, następnie prezentowali je na scenie przed Jury. Jako, że biwak był związany z obchodami Andrzejek to nie zabrakło na nim wróżb, które miały miejsce sobotnim wieczorem. Różnie wychodziło, raz dobrze raz źle, ale co przyniesie nam naprawdę życie i czy wróżki nam dobrze przepowiedziały przyszłość to się dopiero okaże. W niedzielę od rana zaczęliśmy sprzątać naszą bazę biwakową a ok. godziny 12.00 wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów. Fotorelacja z biwaku jest już dostępna w galerii Hufca.

 

Dh. Marta Wilk

 

Ostatni rozkaz KH

Galeria

Invalid RSS link or you're not allowed to read this Picasa gallery or album.

GK ZHP

logo zhp male

Stołeczna

logo2

Miasto NDM

3062

ROHiS

IPHZN

izbapamieci1

Hufcowe wieśći!