Tradycyjnie modlińskie środowisko harcerskie już po raz dziewiąty zorganizowało wspólne spotkanie wigilijne. Przy wspólnym stole zgromadzili się harcerze, wędrownicy, instruktorzy, a także przyjaciele 1 Modlińskiego Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych. Wśród obecnych przyjaciół szczepu była m.in. dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim (Modlinie Starym) pani Mariola Zielińska, przedstawicielka komendy hufca pwd. Magdalena Bardoni oraz hm. Sebastian Sosiński.

Świąteczne spotkanie rozpoczął apel , podczas którego został odczytany rozkaz komendantki hufca pwd. Olgi Małajny. Druh Damian Trojański został zwolniony z funkcji drużynowego 11 Strzeleckiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej i Zuchowej „Strzelcy Modlińscy”, a nową drużynową została dh. Dominika Poniedziałek. Wcześniej, 29 października zaszły zmiany w pozostałych jednostkach szczepu. W 21 Modlińskiej Drużynie Harcerskiej na funkcji drużynowego druha Szymona Stefańskiego zastąpił dh Michał Więch, w 22 Modlińskiej Drużynie Harcerskiej „Cichociemni” funkcję drużynowej objęła dh. Karolina Jędróźwiak, zastępując dh Erwina Wilgę. Dotychczasowym drużynowym dziękujemy za cały trud jaki włożyli w prowadzenie drużyn, życząc powodzenia na harcerskim szlaku i w życiu osobistym. Druhnie Karolinie, Dominice i druhowi Michałowi życzymy wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów oraz wielu pomocnych osób. Po apelu wszyscy harcerze oraz goście dzielili się opłatkiem, a następnie zasiedli do wilijnego stołu. Nie zabrakło tradycyjnych potraw takich jak pierogi z kapustą i grzybami oraz śledzie, były smakowite sałatki, ciasta i owoce. Wszystko przy blasku świec, pięknej choince oraz stroikach z pachnącego świerku. W imieniu całej komendy szczepu składam serdeczne podziękowania wszystkim modlińskim harcerzom, zebranym gościom oraz dyrekcji ZS 3 za bezinteresowne użyczenie świetlicy, przesyłając serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

 

Zdjęcia z uroczystości w galerii.

Komendant

1 Modlińskiego Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych

pwd. Mariusz Ziółkowski HO

Ostatni rozkaz KH

Galeria

Invalid RSS link or you're not allowed to read this Picasa gallery or album.

GK ZHP

logo zhp male

Stołeczna

logo2

Miasto NDM

3062

ROHiS

IPHZN

izbapamieci1

Hufcowe wieśći!