Nowy Dwór Mazowiecki, 15 października 2018 r.

Związek Harcerstwa Polskiego

Komendant Hufca 

Nowy Dwór Mazowiecki

im. Korpusu Kadetów nr 2

Rozkaz LS. 1/2018

Druhny i Druhowie!

W poniedziałek rano do wszystkich z nas trafiła niesamowicie smutna informacja o śmierci Druha podharcmistrzaZENON www Zenona JENDORA, byłego Komendanta Hufca ZHP Nowy Dwór Mazowiecki, a także Przewodniczącego Harcerskiego Kręgu Seniora "Nałęcz".

Druh Zenon urodził się 23 czerwca 1938 roku w Nowym Dworze Mazowieckim, w 1945 roku wstąpił do Związku Harcerstwa Polskiego. Odkąd pamiętamy był zaangażowany w organizację uroczystości związanych z rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Co roku pamiętał o Dniu Myśli Braterskiej, dbał, aby życzenia od harcerskich seniorów trafiły do pozostałych członków Hufca i społeczności Nowego Dworu Mazowieckiego. Troszczył się o Betlejemskie Światło Pokoju, którego nigdy nie mogło zabraknąć na wigilii instruktorskiej. Dbał o dobre imię Hufca. Zawsze w swoim sercu nosił harcerzy, uwielbiał żartować i pomimo pokoleniowej różnicy wieku potrafił znaleźć kontakt z kilkadziesiąt lat młodszymi od siebie harcerzami. Druh Zenon dumnie nosił harcerski mundur i krzewił historię harcerstwa na ziemiach nowodworskich. W podziękowaniu za swoje działania otrzymał medal "Dziękujemy Ci Druhu", a także Krzyż za Zasługi dla ZHP. Niestety nie zdążyłem mu go wręczyć za życia.

Minie wiele czasu zanim do nas wszystkich dotrze informacja, że Druha Zenona nie ma wśród nas, że odszedł na wieczną wartę. Dziękujemy za Twoją obecność w naszych szeregach! Spoczywaj w pokoju Druhu Zenku! "Przy innym ogniu w inną noc, do zobaczenia znów..."

Czuwaj!

 

Druhny i Druhowie!

  1. Ogłaszam żałobę w Hufcu ZHP Nowy Dwór Mazowiecki im. Korpusu Kadetów nr 2, trwającą do 30 listopada 2018 roku włącznie.
  2. Polecam odczytać rozkaz na specjalnych zbiórkach drużyn.
  3. Polecam okryć kirem sztandar i proporce harcerskie.
  4. Polecam nałożyć opaski na krzyże harcerskie.

 

Czuwaj!

/-/ hm. Marcin JANISZEWSKI

 

Ostatni rozkaz KH

Galeria

Invalid RSS link or you're not allowed to read this Picasa gallery or album.

GK ZHP

logo zhp male

Stołeczna

logo2

Miasto NDM

3062

ROHiS

IPHZN

izbapamieci1

Hufcowe wieśći!